قوانین نگهداری از حیوانات در آپارتمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

امروزه علاقه به حیوانات خانگی هرروز افزایش پیدا میکند و افراد تمایل بیشتری به نگهداری از حیوانات خانگی پیدا میکنند.با وجود اینکه امروزه افراد به آپارتمان نشینی روی اوردند، لازم است برای نگهداری از این حیوان ها قوانین نگهداری از حیوانات را رعایت کنند.

حیوانات خانگی

قانون پیش از هرچیز مدافع و تامین کننده آرامش و سلامتی انسان ها است.

دلیل نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان:

نگهداری از حیوانات باعث کاهش حس تنهایی، اعتماد به نفس، مسئولیت پذیری، کمک به بهبود اختلالات روانی، تاثیر بر فشار خون و سلامت قلب، احساس آرامش و افزایش عشق و محبت در خانواده میشود.

 

قوانین نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان:

بر اساس قانون در صورتی که نگهداری از حیوانات سبب ایجاد بیماری و سروصدا شود، حق شکایت از آن واحد آپارتمانی برای همسایگان آزاد است.با وجود این وضعیت در قوانین آپارتمان نشینی درباره حیوانات خانگی سختگیری های زیادی وجود دارد.

 

قوانین نگهداری از حیوانات در واحد شخصی:

اگر فردی در واحد شخصی خود اقدام به نگهداری از حیوانی بکند مرتکب خلافی نشده و ممنوعیتی ندارد مگر زمانی که همسایگان بتوانند اثبات کنند که این حیوان بهداشت، سلامت و آسایش آنهارا به خطر انداخته است.

حیوانات خانگی

بهداشت عمومی:

اگر فردی بتواند اثبات کند که این حیوان علاوه بر واحد شخصی، بهداشت عمومی ساختمان را تحت تاثیر قرارداده، فرد نگهدارنده تحت عنوان مجرمانه “اقدام علیه سلامت عمومی” مجازات میشود.

 

ایجاد مزاحمت و به خطر انداختن آسایش عمومی:

در صورتی که سروصدای زیاد حیوان آرامش عموم را به هم بزند، این موضوع پیگرد قانونی از طرف مراجع قضایی با عنوان “ایجاد مزاحمت و سلب آسایش عمومی”دارد.

 

نگهداری حیوان در بخش مشاع ساختمان:

منظور از بخش مشاع ساختمان قسمت هایی است که قابل تقسیم نیست و همه میتوانند از آن استفاده کنند مانند آسانسور، راه پله، محوطه و…

بنابر تبصره ماده سوم از آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان ها شما نمیتوانید از حیوان خود در بخش های مشاع نگهداری کنید.حتی نگهداری از سگ نگهبان نیز زمانی قابل قبول است که تمام ساکنین با آن مشکلی نداشته باشند.

حیوانات خانگی

 

بیشتر بخوانید:

حیوانات خانگی مناسب برای ساختمان

نکات و روش های نگهداری سگ در آپارتمان

نکات نگهداری گربه در آپارتمان

 

 

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
3.7 3 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :