فرهنگ آپارتمان نشینی چیست؟

فرهنگ آپارتمان نشینی

آنچه در این مقاله می خوانید:

 فرهنگ آپارتمان نشینی چیست؟

برای بررسی واژه ی فرهنگ آپارتمان نشینی لازمه با دو واژه ی تشکیل دهنده ی اون آشنا بشیم و بعد از اون به تعریف درستی از اون برسیم  . واژه ی فرهنگ در اصل به معنی مجموعه عادت ها  , دانش باور  ,قوانین , هنر و مسائل اخلاقی و کلیه ی مواردی است که هر فرد در جامعه فرا میگیرد و به نسل های بعد خود انتقال میدهد همچنین  واژه ی آپارتمان نشینی از جایی پدیدار شد که به علت افزایش جمعیت آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی جای خود را به منزل های ویلایی و شخصی دادند و بشر در آپارتمان ها سکونت کرد .

پر واضح است که از ابتدای پیدایش هر پدیده ای لازم است فرهنگ درست آن را فرا بگیریم تا در تعامل با دیگران دچار مشکل نشویم  . فرهنگ آپارتمان نشینی به مجموعه قواعد و اصولی گفته میشود که افراد ساکن در یک آپارتمان ملزم به رعایت آن هستند تا جامعه ی آپارتمان نشینی به بقای خود به شکل درستی ادامه دهد . برای مثال مواردی همچون رعایت ساعت رفت و آمد یا سر و صدا در منزل ,نکات مربوط به نگهداری حیوانات , مصرف بهینه برق، پرداخت به موقع شارژ ,نحوه ی استفاده از مشاعات ساختمان و چندین مورد دیگر جز مواردی است که هر یک در فرهنگ آپارتمان تعریف خود را دارد.

بررسی ضرب المثل چهار دیواری اختیاری

بعضی افراد در مقابل توصیه ی دیگران به رعایت موارد مربوط به فرهنگ درست در جامعه , مخصوصا در موارد آپارتمان نشینی , از ضرب المثل “چهار دیواری اختیاری ” استفاده میکنند . باید توجه داشت که با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی بشر لازم است گاهی حتی ضرب المثل هایمان را منسوخ اعلام کنیم چرا که در گذشته هیچ چهار دیواری بر روی سقف چهار دیواری دیگر بنا نمیشد و افراد پشت  درب منزلشان حیاط بود و نه منزل همسایه ی دیگر  .

پس کافی است کمی منطقی باشیم تا به این مفهوم پی ببریم که زندگی آپارتمان نشینی که تنها به اندازه ی یک دیوار ( که عموما هم نازک تر از یک مقوا ساخته شده ) ضخامت دارد , بهتر است به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم و تا حد ممکن فرهنگ آپارتمان نشینی را رعایت کنیم .

 

مقالات بیشتر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :